Tilbage til toppen

Sådan rangordner CDON.com produkterne på markedspladsen

For at CDON ved en søgning på vores markedsplads skal kunne præsentere de tilbud, som vi mener er relevante for dig, rangordnes produkterne på basis af salgsstatistik og algoritmer. Du kan selv vælge, om produkterne skal sorteres på basis af pris, rabat, releasedato, mest solgte eller relevans. Du kan også filtrere søgeresultaterne. Når du sorterer efter pris, rabat, releasedato eller mest solgte, rangordnes produkterne i overensstemmelse med det kriterium, du har valgt. Hvordan produkterne rangordnes, når du sorterer efter relevans, afhænger af, hvor du søger produkterne, og beskrives i det følgende.

Ved søgning i søgefeltet

Når produkter sorteres efter relevans, baseres rangordningen først og fremmest på en kombination af følgende kriterier - de vigtigste først:

  1. Tilgængelighed: produkter, der er på lager, eller som kan reserveres, rangerer højere.
  2. Overensstemmelse med søgeordene: produkter, der passer bedst med søgeordene, rangerer højere.
  3. Popularitet: produkter, der er den seneste tid ofte er købt, rangerer højere.

Inden for kategorier (inkl. kampagner, sider for særlige varemærker og sælgere)

Når produkter sorteres efter relevans, baseres rangordningen først og fremmest på en kombination af følgende kriterier - de vigtigste først:

  1. Tilgængelighed: produkter, der er på lager, eller som kan reserveres, rangerer højere.
  2. Popularitet: produkter, der er den seneste tid ofte er købt, rangerer højere.

Produktsider

For at CDON skal kunne præsentere det tilbud, som vi tror er mest relevant for dig, vil forskellige sælgeres tilbud, der drejer sig om produkter af samme type, i nogle tilfælde blive grupperet. Det fremgår i så fald af feltet ”Flere sælgere” på en produktside. Ved en sådan gruppering baseres rangordningen først og fremmest på en kombination af følgende kriterier - de vigtigste først:

  1. Tilgængelighed: produkter, der er på lager, eller som kan reserveres, rangerer højere.
  2. Pris: produkter, der har lavere pris (inklusive fragt) rangerer højere.
  3. Leveringstid: produkter med kortere leveringstid rangerer højere.

Betalte annoncer

Hvis en sælger har betalt for at påvirke placeringen af et produkt, fremgår det, når tilbuddet anføres, som ”Sponsoreret”.

ACT 250 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 4 fibre med LC-stik (RL2225)
Act
ACT 250 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 4 fibre med LC-stik (RL2225)
6.688 kr. Tidligere laveste pris: 6.816 kr.
Fri fragt
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5510)
Act
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5510)
6.149 kr.
Fri fragt
ACT RL2425 Fiberoptisk kabel 250 m LSZH OM3 4x LC Aqua
Act
ACT RL2425 Fiberoptisk kabel 250 m LSZH OM3 4x LC Aqua
6.002 kr.
Fri fragt
ACT RL4216 160m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
Act
ACT RL4216 160m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
5.974 kr.
Fri fragt
ACT RL4130 Fiberoptisk kabel 300 m LSZH OS2 8x LC Gul
Act
ACT RL4130 Fiberoptisk kabel 300 m LSZH OS2 8x LC Gul
5.832 kr.
Fri fragt
ACT RL2424 Fiberoptisk kabel 240 m LSZH OM3 4x LC Aqua
Act
ACT RL2424 Fiberoptisk kabel 240 m LSZH OM3 4x LC Aqua
5.743 kr.
Fri fragt
ACT 45 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5509)
Act
ACT 45 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5509)
5.743 kr.
Fri fragt
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4(OM3) polaritet B fibertrunkkabel med 2 MTP/MPO hunstik hver side 50M 2X MTP(F) 50/125 OM4 PB TR (DC5261)
Act
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4(OM3) polaritet B fibertrunkkabel med 2 MTP/MPO hunstik hver side 50M 2X MTP(F) 50/125 OM4 PB TR (DC5261)
5.563 kr.
Fri fragt
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4(OM3) polaritet Et fiberstammekabel med 2 MTP/MPO hunstik på hver side 50M 2X MTP(F) 50/125 OM4 PA TR (DC5211)
Act
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4(OM3) polaritet Et fiberstammekabel med 2 MTP/MPO hunstik på hver side 50M 2X MTP(F) 50/125 OM4 PA TR (DC5211)
5.563 kr.
Fri fragt
ACT 110 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 8 fibre med LC-stik (RL4311)
Act
ACT 110 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 8 fibre med LC-stik (RL4311)
5.357 kr.
Fri fragt
ACT 220 meter Multimode 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel 4 vejs med LC stik. 4xlc-4xlc 50/125 om3 lt 220m (RL2422)
Act
ACT 220 meter Multimode 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel 4 vejs med LC stik. 4xlc-4xlc 50/125 om3 lt 220m (RL2422)
5.342 kr.
Fri fragt
ACT 40 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5508)
Act
ACT 40 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5508)
5.338 kr.
Fri fragt
ACT DC5404 Fiberoptisk kabel 15 m LSZH OM4 MPO/MTP Violet
Act
ACT DC5404 Fiberoptisk kabel 15 m LSZH OM4 MPO/MTP Violet
5.194 kr.
Fri fragt
ACT 70 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4707)
Act
ACT 70 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4707)
5.086 kr.
Fri fragt
ACT 200 meter Singlemode 9/125 OS2 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4520)
Act
ACT 200 meter Singlemode 9/125 OS2 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4520)
5.073 kr.
Fri fragt
ACT RL4213 130m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
Act
ACT RL4213 130m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
5.067 kr.
Fri fragt
ACT RL4125 Fiberoptisk kabel 250 m LSZH OS2 8x LC Gul
Act
ACT RL4125 Fiberoptisk kabel 250 m LSZH OS2 8x LC Gul
5.061 kr.
Fri fragt
ACT 180 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 4 fibre med LC-stik (RL2218)
Act
ACT 180 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 4 fibre med LC-stik (RL2218)
5.026 kr. Tidligere laveste pris: 5.121 kr.
Fri fragt
ACT 100 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 8 fibre med LC-stik (RL4310)
Act
ACT 100 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 8 fibre med LC-stik (RL4310)
4.959 kr.
Fri fragt
ACT Prefab 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel med 4x LC stik 200m
Act
ACT Prefab 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel med 4x LC stik 200m
4.941 kr.
Fri fragt
ACT 35 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5507)
Act
ACT 35 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5507)
4.932 kr.
Fri fragt
ACT FP510A netværkskabel 500 m S/FTP (S-STP) Grå
Act
ACT FP510A netværkskabel 500 m S/FTP (S-STP) Grå
4.883 kr.
Fri fragt
ACT RL4212 120m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
Act
ACT RL4212 120m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
4.743 kr.
Fri fragt
ACT 190 meter Multimode 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel 4-vejs med LC stik
Act
ACT 190 meter Multimode 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel 4-vejs med LC stik
4.740 kr.
Fri fragt
ACT RL4123 Fiberoptisk kabel 230 m LSZH OS2 8x LC Gul
Act
ACT RL4123 Fiberoptisk kabel 230 m LSZH OS2 8x LC Gul
4.694 kr.
Fri fragt
ACT 100 meter Singlemode 50/125 OS2 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5565)
Act
ACT 100 meter Singlemode 50/125 OS2 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5565)
4.635 kr.
Fri fragt
ACT 90 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 8 fibre med LC-stik (RL4309)
Act
ACT 90 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 8 fibre med LC-stik (RL4309)
4.561 kr.
Fri fragt
ACT DC5007 Fiberoptisk kabel 70 m LSZH OM3/OM4 MPO/MTP Violet
Act
ACT DC5007 Fiberoptisk kabel 70 m LSZH OM3/OM4 MPO/MTP Violet
4.554 kr.
Fri fragt
ACT Prefab 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel med 4x LC stik 180m
Act
ACT Prefab 50/125 OM3 indendørs/udendørs kabel med 4x LC stik 180m
4.540 kr.
Fri fragt
ACT 30 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5506)
Act
ACT 30 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5506)
4.527 kr.
Fri fragt
ACT 60 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4706)
Act
ACT 60 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4706)
4.527 kr.
Fri fragt
ACT 170 meter Singlemode 9/125 OS2 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4517)
Act
ACT 170 meter Singlemode 9/125 OS2 indendørs/udendørs kabel 12 fibre med LC-stik (RL4517)
4.518 kr.
Fri fragt
button-spinner-icon