Tilbage til toppen

Netværkskabler

De fleste af vores elektroniske enheder er i dag tilsluttet nettet. Vi har netværkskabler i forskellige længder og størrelser til alle typer løsninger. Hvis du skal trække kablet gennem huset, er det bedst at vælge en rullevariant, ellers er der færdige kabler, du kan tilslutte direkte til computeren.

Sådan rangordner CDON.com produkterne på markedspladsen

For at CDON ved en søgning på vores markedsplads skal kunne præsentere de tilbud, som vi mener er relevante for dig, rangordnes produkterne på basis af salgsstatistik og algoritmer. Du kan selv vælge, om produkterne skal sorteres på basis af pris, rabat, releasedato, mest solgte eller relevans. Du kan også filtrere søgeresultaterne. Når du sorterer efter pris, rabat, releasedato eller mest solgte, rangordnes produkterne i overensstemmelse med det kriterium, du har valgt. Hvordan produkterne rangordnes, når du sorterer efter relevans, afhænger af, hvor du søger produkterne, og beskrives i det følgende.

Ved søgning i søgefeltet

Når produkter sorteres efter relevans, baseres rangordningen først og fremmest på en kombination af følgende kriterier - de vigtigste først:

  1. Tilgængelighed: produkter, der er på lager, eller som kan reserveres, rangerer højere.
  2. Overensstemmelse med søgeordene: produkter, der passer bedst med søgeordene, rangerer højere.
  3. Popularitet: produkter, der er den seneste tid ofte er købt, rangerer højere.

Inden for kategorier (inkl. kampagner, sider for særlige varemærker og sælgere)

Når produkter sorteres efter relevans, baseres rangordningen først og fremmest på en kombination af følgende kriterier - de vigtigste først:

  1. Tilgængelighed: produkter, der er på lager, eller som kan reserveres, rangerer højere.
  2. Popularitet: produkter, der er den seneste tid ofte er købt, rangerer højere.

Produktsider

For at CDON skal kunne præsentere det tilbud, som vi tror er mest relevant for dig, vil forskellige sælgeres tilbud, der drejer sig om produkter af samme type, i nogle tilfælde blive grupperet. Det fremgår i så fald af feltet ”Flere sælgere” på en produktside. Ved en sådan gruppering baseres rangordningen først og fremmest på en kombination af følgende kriterier - de vigtigste først:

  1. Tilgængelighed: produkter, der er på lager, eller som kan reserveres, rangerer højere.
  2. Pris: produkter, der har lavere pris (inklusive fragt) rangerer højere.
  3. Leveringstid: produkter med kortere leveringstid rangerer højere.

Betalte annoncer

Hvis en sælger har betalt for at påvirke placeringen af et produkt, fremgår det, når tilbuddet anføres, som ”Sponsoreret”.

0.5 Meter Cat6 FTP Netværkskabel Hvid
Lanberg
0.5 Meter Cat6 FTP Netværkskabel Hvid
13 kr.
Hurtig levering
5 Meter Cat6 FTP Netværkskabel Hvid
Lanberg
5 Meter Cat6 FTP Netværkskabel Hvid
39 kr.
Hurtig levering
-36%
Gembird 2 Meter Cat6 FTP Nätverkskabel Svart
Gembird
Gembird 2 Meter Cat6 FTP Nätverkskabel Svart
29 kr. Tidligere laveste pris: 45 kr.
Green Friday
Goobay Netværkskabel forlænger CAT 5e, F/UTP, sort
Goobay
Goobay Netværkskabel forlænger CAT 5e, F/UTP, sort
66 kr.
Fri fragt
30m - Flad Netværkskabel Cat7 - Internetkabel
Generic
30m - Flad Netværkskabel Cat7 - Internetkabel
199 kr.
Fri fragt
Goobay Netværkskabel CAT 5e, U/UTP, sort, 3 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA)
Goobay
Goobay Netværkskabel CAT 5e, U/UTP, sort, 3 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA)
47 kr.
Digitus Kat Dk-1744-a-vh-d-5-p Sf/utp 500 M 7a Rulle Netværk Kabel Gul
Digitus
Digitus Kat Dk-1744-a-vh-d-5-p Sf/utp 500 M 7a Rulle Netværk Kabel Gul
14.284 kr. Tidligere laveste pris: 14.286 kr.
Fri fragt
UTP kategori 6 stift netværkskabel Axis 01541-001 25 m
Axis
UTP kategori 6 stift netværkskabel Axis 01541-001 25 m
12.502,10 kr.
Axis Server Video Encoder W800 System Controller Sort
Axis
Axis Server Video Encoder W800 System Controller Sort
13.156 kr.
Fri fragt
FTP kategori 7 stift netværkskabel Digitus by Assmann DK-1743-A-VH-10 1000 m Gul
Digitus By Assmann
FTP kategori 7 stift netværkskabel Digitus by Assmann DK-1743-A-VH-10 1000 m Gul
10.143,10 kr.
Digitus Kat S/ftp 500 M 8 Rulle Netværk Kabel Grøn
Digitus
Digitus Kat S/ftp 500 M 8 Rulle Netværk Kabel Grøn
13.078 kr.
Fri fragt
Axis Strømkabel Skdp03-t E Excam 25 M Grøn
Axis
Axis Strømkabel Skdp03-t E Excam 25 M Grøn
14.759 kr.
Fri fragt
UTP kategori 6 stift netværkskabel Axis 01543-001 Grøn 10 m
Axis
UTP kategori 6 stift netværkskabel Axis 01543-001 Grøn 10 m
12.493,30 kr.
SKDP03-T CABLE EXCAM 10M
Axis
SKDP03-T CABLE EXCAM 10M
9.370,31 kr.
Fri fragt
-24%
Assmann Kat Sf/utp 1000 M 7 Rulle Netværk Kabel
Assmann
Assmann Kat Sf/utp 1000 M 7 Rulle Netværk Kabel
9.087 kr. Tidligere laveste pris: 11.895 kr.
Green Friday
Fri fragt
DIGITUS bulk cable - 1000 m - orange
Digitus
DIGITUS bulk cable - 1000 m - orange
8.973,01 kr.
Fri fragt
-40%
Digitus Kat Dk-1743-a-vh-d Sf/utp 500 M 7a Rulle Netværk Kabel Gul
Digitus
Digitus Kat Dk-1743-a-vh-d Sf/utp 500 M 7a Rulle Netværk Kabel Gul
8.930 kr. Tidligere laveste pris: 14.780 kr.
Green Friday
Fri fragt
Axis Bluetooth Wifi Bridge A1601 Hvid
Axis
Axis Bluetooth Wifi Bridge A1601 Hvid
8.486 kr.
Fri fragt
Cordial CAT7 etherCON -kabelrulle, 50m
Cordial
Cordial CAT7 etherCON -kabelrulle, 50m
8.299 kr.
Fri fragt
-27%
FTP kategori 7 stift netværkskabel Digitus by Assmann DK-1743-A-VH-10 1000 m Gul
Digitus By Assmann
FTP kategori 7 stift netværkskabel Digitus by Assmann DK-1743-A-VH-10 1000 m Gul
7.454,50 kr. Tidligere laveste pris: 10.273,50 kr.
-23%
Digitus Kat Sf/utp 1000 M 7 Rulle Netværk Kabel Orange
Digitus
Digitus Kat Sf/utp 1000 M 7 Rulle Netværk Kabel Orange
7.338 kr. Tidligere laveste pris: 9.530 kr.
Green Friday
Fri fragt
S/CONN maksimale tilslutningsmuligheder netværkskabel LAN installationskabel, Cat.7 råkabel, S/FTP, duplex, båndbredde 600 MHz, 500m (08-83035007)
Shiverpeaks
S/CONN maksimale tilslutningsmuligheder netværkskabel LAN installationskabel, Cat.7 råkabel, S/FTP, duplex, båndbredde 600 MHz, 500m (08-83035007)
6.921 kr. Tidligere laveste pris: 6.958 kr.
Fri fragt
MonoMode SFP Fibermodul CISCO GLC-LH-SMD=
Cisco
MonoMode SFP Fibermodul CISCO GLC-LH-SMD=
6.910,70 kr.
ACT 250 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 4 fibre med LC-stik (RL2225)
Act
ACT 250 meter Multimode 50/125 OM4 indendørs/udendørs kabel 4 fibre med LC-stik (RL2225)
6.688 kr. Tidligere laveste pris: 6.816 kr.
Fri fragt
StarTech.com 4K HDMI over Fiber Extender Kit, 4K 60Hz op til 3300ft/1km (Single Mode) eller 1000ft/300m (Multimode) LC Fiber Optic, HDR/HDCP, Audio/RS
STARTECH
StarTech.com 4K HDMI over Fiber Extender Kit, 4K 60Hz op til 3300ft/1km (Single Mode) eller 1000ft/300m (Multimode) LC Fiber Optic, HDR/HDCP, Audio/RS
6.687 kr. Tidligere laveste pris: 6.827 kr.
Fri fragt
-36%
Digitus Kat Sf/utp 500 M 7 Rulle Netværk Kabel Orange
Digitus
Digitus Kat Sf/utp 500 M 7 Rulle Netværk Kabel Orange
6.518 kr. Tidligere laveste pris: 10.190 kr.
Green Friday
Fri fragt
-33%
FTP kategori 6 stift netværkskabel Kramer Electronics 99-0461500 Blå
Kramer Electronics
FTP kategori 6 stift netværkskabel Kramer Electronics 99-0461500 Blå
6.403,70 kr. Tidligere laveste pris: 9.497,20 kr.
Green Friday
-23%
UTP kategori 6 stift netværkskabel ZyXEL WBE660S-EU0101F Grå
Zyxel
UTP kategori 6 stift netværkskabel ZyXEL WBE660S-EU0101F Grå
6.373,40 kr. Tidligere laveste pris: 8.262,80 kr.
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5510)
Act
ACT 50 meter Multimode 50/125 OM4 Preterm fiberkabel 24F LC Polarity Twist (DC5510)
6.149 kr.
Fri fragt
ACT RL2425 Fiberoptisk kabel 250 m LSZH OM3 4x LC Aqua
Act
ACT RL2425 Fiberoptisk kabel 250 m LSZH OM3 4x LC Aqua
6.002 kr.
Fri fragt
ACT RL4216 160m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
Act
ACT RL4216 160m LC 8x LC LSZH OM3 Gul Fiberoptisk kabel
5.974 kr.
Fri fragt
Phoenix Contact 2902856 netværksmediekonverter
Phoenix Contact
Phoenix Contact 2902856 netværksmediekonverter
5.967 kr.
Fri fragt
button-spinner-icon