The Scorch Trials (Maze Runner, Book Two)

(Hæftet)

The Scorch Trials (Maze Runner, Book Two)
Tip en ven
85 kr
Gem i ny ønskeseddel
Du skal vælge en størrelse inden du kan lægge varen i varekurven.

Forventet leveringstid:  5-7 arbejdsdage

Sælges af Adlibris 3,5 / 5 med 2072 anmeldelser.

Resultat af kundebedømmelse 3,5 / 5
Leverancetid 3,3 / 5
Emballeringskvalitet 3,8 / 5
Mere fra Adlibris Adlibris er en samarbejdspartner på CDON Marketplace Bedømmelsen gives af kunder, som har handlet hos merchant Adlibris, og bedømmes ud fra leverancehastighed samt hvor godt varen er emballeret.
Read the second book in the #1 "New York Times" bestselling Maze Runner series that is perfect for fans of "The Hunger Games" and "Divergent." The first book, "The Maze Runner," is now a movie featuring the star of MTV's "Teen Wolf," Dylan O Brien; Kaya Scodelario; Aml Ameen; Will Poulter; and Thomas Brodie-Sangster Also look for James Dashner s newest novels, "The Eye of Minds" and "The Rule of Thoughts," the first two books in the Mortality Doctrine series.
"Solving the Maze was supposed to be the end. "
Thomas was sure that escape from the Maze would mean freedom for him and the Gladers. But WICKED isn t done yet. Phase Two has just begun. The Scorch.
"There are no rules. There is no help. You either make it or you die."
The Gladers have two weeks to cross through the Scorch the most burned-out section of the world. And WICKED has made sure to adjust the variables and stack the odds against them.
"Friendships will be tested. Loyalties will be broken. All bets are off. "
There are others now. Their survival depends on the Gladers destruction and they re determined to survive.
Praise for the Maze Runner series:
" A] mysterious survival saga that passionate fans describe as a fusion of "Lord of the Flies," "The Hunger Games," and "Lost."" EW.com
Wonderful action writing fast-paced but smart and well observed. "Newsday"
A] nail-biting must-read. Seventeen.com
Breathless, cinematic action. "Publishers Weekly"
Heart-pounding to the very last moment. "Kirkus Reviews"
Exclamation-worthy. "Romantic Times"
STAR] James Dashner s illuminating prequel "The Kill Order"] will thrill fans of this Maze Runner series] and prove just as exciting for readers new to the series. "Shelf Awareness," Starred

"From the Hardcover edition.""

Nedenstående information stammer fra CNET, CDON.COM kan ikke garantere for, at denne information er korrekt.
Forlag: Delacorte Press Kategori: Skønlitteratur børn og ungdom, Børnebøger, Ungdomsbøger
Forventet leveringstid: 5-7 arbejdsdage Indbindingstype: Hæftet
ISBN: 9780385738767 Antal sider: 361
Sprog: Engelsk
Titel: The Scorch Trials (Maze Runner, Book Two) Forfatter: James Dashner
Releasedato: 2011-09-01 Edition:
Serie:
Nedenstående information stammer fra CNET, CDON.COM kan ikke garantere for, at denne information er korrekt.
Antal omtaler: 0 Gennemsnitlig vurdering: 0
0%
0%
0%
0%
0%

Forsikringsvilkår

  • Reparation eller erstatningsprodukt med tilsvarende ydelse.
  • Erstatning ved skader forårsaget af en pludselig og uforudset udefrakommende hændelse, som f.eks. trykskade, knusningsskade, fugt/vand, lyn/torden/overspænding.
  • Erstatning ved funktionsfejl, der ikke dækkes af garantien eller reklamationsretten.
  • For mobiltelefoner er selvrisikoen 395 kr. ved en skade. For øvrige produkter gælder forsikringen uden selvrisiko.

Læs de komplette forsikringsvilkår

Information om – CDON produktforsikring

}

Tip en ven

Delbetaling

Dette produkt kan delbetales som følger:

  • 119 kr /måned - 6 måned, 0% rente (395 kr oprettelsegebyr, 39 kr gebyr girokort)
  • 87 kr /måned - 12 måned, 0% rente (495 kr oprettelsegebyr, 39 kr gebyr girokort)
  • 56 kr /måned - 36 måned, 14.95% rente (495 kr oprettelsegebyr, 39 kr gebyr girokort)

Omkostningsberegningen inkluderer ikke opsætnings- og administrationsgebyr.

Vælg Delbetaling som betalingsmåde i kassen.

Mere information »