The Maze Runner Series

(Hæftet)

The Maze Runner Series
Tip en ven
277 kr
Gem i ny ønskeseddel
Du skal vælge en størrelse inden du kan lægge varen i varekurven.

Forventet leveringstid:  2-6 arbejdsdage

Fragt: 29 kr

Sælges af Adlibris 3,5 / 5 med 959 anmeldelser.

Resultat af kundebedømmelse 3,5 / 5
Leverancetid 3,1 / 5
Emballeringskvalitet 3,9 / 5
Mere fra Adlibris Adlibris er en samarbejdspartner på CDON Marketplace Bedømmelsen gives af kunder, som har handlet hos merchant Adlibris, og bedømmes ud fra leverancehastighed samt hvor godt varen er emballeret.
The perfect gift for fans of The Hunger Games and Divergent.
This boxed set includes all of the paperback editions of James Dashner's #1 New York Times bestselling series The Maze Runner, The Scorch Trials, The Death Cure and The Kill Order.

The first book, The Maze Runner is now a major motion picture featuring the star of MTV's "Teen Wolf," Dylan O'Brien. "If you ain't scared, you ain't human."

When Thomas wakes up in the lift, the only thing he can remember is his name. He's surrounded by strangers--boys whose memories are also gone.
"Nice to meet ya, shank. Welcome to the Glade."
Outside the towering stone walls that surround the Glade is a limitless, ever-changing maze. It's the only way out--and no one's ever made it through alive.
"Everything is going to change."
Then a girl arrives. The first girl ever. And the message she delivers is terrifying.
Remember. Survive. Run.
Praise for the Maze Runner series:
" A] mysterious survival saga that passionate fans describe as a fusion of "Lord of the Flies," "The Hunger Games," and "Lost.""--EW.com
"Wonderful action writing--fast-paced...but smart and well observed."--"Newsday"
" A] nail-biting must-read."--Seventeen.com
"Breathless, cinematic action." --"Publishers Weekly"
"Heart-pounding to the very last moment." --"Kirkus Reviews"
"Exclamation-worthy." --"Romantic Times"

STAR] "James Dashner's illuminating prequel "The Kill Order"] will thrill fans of this Maze Runner series] and prove just as exciting for readers new to the series."-"Shelf Awareness," Starred
Nedenstående information stammer fra CNET, CDON.COM kan ikke garantere for, at denne information er korrekt.
Forlag: Delacorte Press Kategori: Skønlitteratur børn og ungdom, Ungdomsbøger
Forventet leveringstid: 2-6 arbejdsdage Indbindingstype: Hæftet
ISBN: 9780385388894 Antal sider:
Sprog: Engelsk
Titel: The Maze Runner Series Forfatter: James Dashner
Releasedato: 2014-07-01 Edition:
Serie:
Nedenstående information stammer fra CNET, CDON.COM kan ikke garantere for, at denne information er korrekt.

Giv os din mening, skriv en omtale!

Skriv en anmeldelse
Antal omtaler: 0 Gennemsnitlig vurdering: 0
0%
0%
0%
0%
0%

Operatør
Vælg hvilken mobiloperatør du vil bestille, fx. Call Me.

Type af abonnement
Nyt mobilnummer - hvis du vil have et nyt telefonnummer.
Flyt mobilnummer - skift operatør og behold dit nuværende telefonnummer. Dit nuværende abonnement må ikke længere være i binding.

Abonnementer
Vælg det mobilabonnement, der passer dig bedst. Her finder du aktuel prisinformation.


Bindingsperiode
Bindingsperioden angiver, hvor længe du er bundet til dit abonnement. Husk på at du ikke kan opsige aftalen før din bindingsperiode er udløbet.

Forsikringsvilkår

  • Reparation eller erstatningsprodukt med tilsvarende ydelse.
  • Erstatning ved skader forårsaget af en pludselig og uforudset udefrakommende hændelse, som f.eks. trykskade, knusningsskade, fugt/vand, lyn/torden/overspænding.
  • Erstatning ved funktionsfejl, der ikke dækkes af garantien eller reklamationsretten.
  • For mobiltelefoner er selvrisikoen 395 kr. ved en skade. For øvrige produkter gælder forsikringen uden selvrisiko.

Læs de komplette forsikringsvilkår

Tip en ven

Delbetaling

Dette produkt kan delbetales som følger:

  • 151/måned - 6 måned, 0% rente (395 kr oprettelsegebyr, 39 kr gebyr girokort)
  • 103/måned - 12 måned, 0% rente (495 kr oprettelsegebyr, 39 kr gebyr girokort)
  • 64/måned - 36 måned, 14.95% rente (495 kr oprettelsegebyr, 39 kr gebyr girokort)

Omkostningsberegningen inkluderer ikke opsætnings- og administrationsgebyr.

Vælg Delbetaling som betalingsmåde i kassen.

Mere information »